6 טריקים בכל כלי הסימון

טיפים וטריקיםפוטושופ קיצורי דרך, טריקים וכלים נוספים שקשורים לסימון שאולי לא הכרת בפוטושופ... מאת אלרון בתאריך

איזה טריקים?

לאחרונה יצא לי לעבוד עם תמונות גדולות. הייתי צריך להגדיל את התמונה עם סכוכית מגדלת כדי לראות שאני מסמן כמו שצריך ולא מחפף באיזה מקום.
אספתי לכם כל מני קיצורים שימושיים שאני עושה בזמן הסימון כדי להקל לכם את העבודה.

1: Backspace מוחק את הנקודה האחרונה

קרה לכם שסימנתם משהו גדול, ובטעות לחצתם בנקודה לא נכונה והייתם צריכים לסמן הכל מהתחלה? אני מאמין שניסיתם גם ללחוץ על CTRL+Z ולא עבד לכם. יש דרך שונה: לחצו על Backspace וזה ימחוק לכם את הנקודה האחרונה שעשיתם.

2: רווח

ידעתם שאתם יכולים לנווט במסמך שלכם בלי להשתמש בגלגלת? תאחזו בSpace (רווח) ותגררו את העכבר. זה טריק שעובד בכל הכלים! (חוץ מכלי הטקסט בזמן שאתם כותבים, מן הסתם…)

3: Shift בזמן שפונים לצד מסויים

מה לוקח זמן – נניח התמונה יותר גדולה מהמסך ואנחנו נמצאים בצד ימין שלה, ואנחנו רוצים ללכת לצד השמאלי ביותר של התמונה, לוקח זמן לעכבר להגיע לשם. מה שגיליתי זה שאפשר לאחוז ב- SHIFT בזמן שאנחנו הולכים לאיזה כיוון, ואז אנחנו לא הולכים – אנחנו טסים לשם!

4: קיצורי הדרך של הסרגל

כשאתם בוחרים את אחד מכלי הסימון, בסרגל העליון יש 4 כפתורים. אני לא ארחיב עליהם, אבל בקצרה – הם נועדו לסמן חלקים או לבטל חלקים מסויימים. מה שכן, אפשר להשתמש באפשרויות האלה גם בקיצורי מקלדת. נסו ALT, SHIFT, ושניהם ביחד בזמן שאתם מסמנים משהו, ותראו מה קורה.

5: Refine Edge

אם אתם רוצים שהסימון שלכם יהיה יותר מטושטש, יותר חד, יותר חלק, יותר בפנים או יותר בחוץ… כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הכפתור Refine Edge שנמצא בסרגל, ולהגדיר לפי מה שנראה לכם.

6: מגנט

אחד מהכלים המועדפים עליי זה כלי הMagnetic Lasso Tool, שהסימון שלו 'נדבק' לחלקים לפי צבע וניגודיות. יש לו יתרון שהוא יותר מהיר מאשר לסמן ידנית, ואולי גם יותר מדוייק במקרים מסויימים.
אולי תופתעו לדעת שיש גם Pen Tool מגנטי. כל מה שצריך לעשות כדי להפעיל אותו זה ללכת לכלי ה Freeform Pen Tool, ובסרגל לבחור באופציה Magnetic.

סיכום

לא חסרים דרכים בשביל להקל עלינו בפוטושופ. אני ממליץ לכם לנסות להשתמש במקשי הקיצורים (Ctrl, Alt, Shift) בכל כלי אחר בתקווה שתגלו משהו שלא ידעתם לפני כן!

אין תגובות לבינתיים

ספר מה אתה חושב